کشته شدن چهار تن شامل دو فرزند غلام یحی اکبر در هرات

هرات: سه شنبه 18 میزان 96 / 10 اکتوبر 2017

45نیروهای کماندوی اردو ملی طی عملیاتی در ولسوالی گذره ولایت هرات یک مخفی گاه طالبان را مورد حمله قرار داده و تلفات سنگینی به آنان وارد کرده اند.
جیلانی فرهاد سخنگوی والی هرات میگوید که در این عملیات که پس از چاشت روز سه شنبه در قریه سیوشان ولسوالی گذره صورت گرفته، اعظم اکبری و نجیب اکبری دو تن از فرماندهان گروه طالبان در ولسوالی گذره همراه با دو تن از افراد شان کشته شده اند.اعظم و نجیب فرزندان غلام یحی اکبری فرمانده( کشته شده) مشهور مخالف دولت در ولسوالی گذره بودند.
با این حال یک منبع دیگر امنیتی میگوید که در این عملیات همچنان دو تن از افراد سرشناس گروه طالبان بنام ها امید و سعید نیز کشته شده اند.
منابع امنیتی میگویند که این گروه از دهشت افگنان در یک خانه مسکونی تجمع کرده و در حال برنامه ریزی برای انجام فعالیت های ضد دولتی بودند که هدف انداخت نیروهای کماندو قرار گرفتند.

گفتنیست غلام یحی اکبری یکتن از فرماندهان جهادی زمان مجاهدین بود که در پی اختلافاتی که با دولت پیدا کرد همراه با افرادش به گروه طالبان پیوست و مدتی علیه دولت فعالیت های تخریبی داشت تا انیکه در سال 1388 خورشیدی همراه با 25 تن از افرادش در بمباردمان هوائی قوای خارجی در ولسوالی گذره کشته شد.

پس از او پسرانش به نوبت فرماندهی گروهی از طالبان را عهده دار شدند،  اما تا کنون سه تن از پسران او در عملیات های مختلف قوای امنیتی کشور کشته شده اند.

Advertisements