محکوم به مجازات شدن چند مامور امنیتی و ملکی به اتهام فساد درهرات

هرات : چهارشنبه 3عقرب1396  / 25اکتوبر2017

mahkamaمحکمه ابتدائی جرایم ناشی از فساد اداری در ولایت هرات ؛ سه تن از منسوبان امنیتی پولیس و اردوی ملی را به حبس محکوم کرده است.

در خبرنامه آمده است که محکمه تحت ریاست قضاوتمندعبدالهادی « وثیق » ریس این محکمه بحضور داشت سارنوال موظف ، وکلای مدافع و عده ای از مردم دایر گردیده بود که طی آن فرمانده بلوک تولی عملیات قوماندانی امنیه ولایت هرات همراه با دو تن از شرکای جرمی خود که از جمله منسوبین قول اردوی (207) ظفر می باشند؛ چندی قبل به اتهام سوء استفاده از صلاحیت‌های وظیفوی بازداشت شده بودند؛ در یک جلسه علنی هر کدام به سه سال حبس تنفیذی محکوم به مجازات شده اند.

منبع می‌افزاید که در یک قضیه دیگر، سه مامور پولیس ولسوالی چشت هرات نیز هر کدام به شش‌ماه حبس تنفیذی محکوم شده اند.

خبرنامه همچنان افزوده است که یک انجنیر بخش ساختمانی شهرداری هرات نیز که به اتهام اخذ رشوه بازداشت شده بود، به مدت یک سال و یک ماه حبس تنفیذی و پرداخت مبلغ 30 هزار افغانی جریمه نقدی محکوم به مجازات گردیده است.

گفته شده است که دراین جلسه دوسیه یکتن ازمامورین ملکی ولایت هرات به اتهام تجاوز از حدود صلاحیت وظیفوی مورد رسیده گی قرار گرفت  که به نسبت نبود دلایل الزام کافی از اتهام وارده بی گناه شناخته شد.
محکمه حق‌استیناف خواهی این افراد را محفوظ اعلام کرده است.
جلسه علنی قضایی تاریخی2/8/1396 محکمه ابتدایی جرایم ناشی ازفساد اداری که قبل از ظهر امروز تحت ریاست قضاوتمندعبدالهادی « وثیق » ریس این محکمه بحضور داشت سارنوال موظف وکلای مدافع و عده ای از مردم دایر گردیده بود . درنتیجه دوسیه های ذیل مورد رسیده گی قرار گرفت:

ودریک قضیه دیگر به اتهام آمر تروریزم قوماندانی امنیه ولسوالی چشت شریف ودوتن دیگر ازمنسوبین آن قوماندانی مورد رسیده گی هئیت قضایی قرار گرفت که متهمین موصوف هرواحد شان بمدت شش ماه حبس تنفیذی محکوم بمجازات شدند.
آقای وثیق گفت»
دراین جلسه دوسیه یکتن ازمامورین ملکی ولایت هرات به اتهام تجاوز از حدود صلاحیت وظیفوی مورد رسیده گی قرار گرفت که درنتیجه نسبت بنبود دلایل الزام کافی متهم موصوف از اتهام وارده بری الذمه (بی گناه)‌شناخته شد.
رئیس جلسه گفت »
حق استیناف طلبی متهمین در صورت عدم قناعت به حکم محکمه در میعاد معینه آن محفوظ می باشد .

Advertisements

پاسخی بگذارید

در پایین مشخصات خود را پر کنید یا برای ورود روی شمایل‌ها کلیک نمایید:

نشان‌وارهٔ وردپرس.کام

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری WordPress.com خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

عکس گوگل+

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Google+ خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

تصویر توییتر

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Twitter خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

عکس فیسبوک

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Facebook خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

درحال اتصال به %s